Компанія одноразового добровільного декларування

Сьогодні, 26 жовтня, в ІА «Мост-Днепр» пройшла прес-конференція на тему «Компанія одноразового добровільного декларування».

У прес-конференції взяла участь:

  • Начальник управління оподаткування доходів фізичних осіб ГУ ДПС у Дніпропетровській області Самсоненко Євгенія.

Начальник управління оподаткування доходів фізичних осіб ГУ ДПС у Дніпропетровській області Самсоненко Євгенія розповіла, що з 1 вересня поточного року розпочалась кампанія одноразового добровільного декларування, яка триватиме до 1 вересня наступного року.

«Спеціальному декларуванню підлягають будь-які активи фізичної особи, які були одержані за рахунок доходів, з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори станом на 01.01.2021.

Головною відмінністю такого декларування є принцип самовизначення. Тобто, кожна людина для себе самостійно визначає, чи приймати участь у декларуванні, одним платежем, чи безвідсотково.

Декларування активів здійснюється виключно за бажанням громадянина, який має право на таке декларування», - повідомила Євгенія.

Спеціаліст відмітила, що скористуватися добровільним декларуванням можуть фізичні особи – резиденти, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об’єктів декларування.

«Слід зазначити, що звичайно для громадян, які отримують доходи, стандартні ставки оподаткування становлять:

18% - податок з доходів фізичних осіб;

1,5% - військовий збір.

В рамках податкової амністії ставки збору доходів значно нижчі від звичайної, а саме:

2,5% - ставка збору у разі придбання державних облігацій з терміном обігу понад 365 днів;

5% - ставка збору для валютних цінностей, банківських металів, рухомого та нерухомого майна, розміщених на території України.

9% - ставка збору для валютних цінностей, розміщених за межами України.

Також, тимчасово з 1 вересня до 1 березня 2022 гору для іноземних валютних цінностей діє ставка – 7 %», - проінформувала вона.

Експерт доповнила, що ще одним принциповим моментом одноразового добровільного доходів є те, що податкова служба не перевіряє джерело походження доходів.

«Податкова служба не має права вимагати ніяких додаткових документів. Крім камеральної перевірки декларації на наявність логічних та арифметичних помилок ніяких інших перевірок поданої звітності податкова служба не проводить.

Для зручності, декларація подається до податкової служби виключно в електронному вигляді через електронний кабінет платника податків. В одноразовій декларації для різного типу активів передбачено свій окремий розділ»,- резюмувала Самсоненко Євгенія.

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook