Дніпропетровщина у «червоній» зоні: прогнози спеціалістів, умови лікування в госпітальних базах та ефективність вакцинації

У четвер, 21жовтня, в ІА «Мост-Днепр» пройшла перс-конференція на тему «Дніпропетровщина у «червоній» зоні: прогнози спеціалістів, умови лікування в госпітальних базах та ефективність вакцинації».

У прес-конференції взяли участь:

  • Голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, дитинства та материнства Дніпропетровської обласної ради Аріна Пустова;
  • Генеральний директор КП «Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. І.І. Мечникова» ДОР» Сергій Риженко.

Ситуація із захворюваністю Covid-19 в Дніпропетровській області та Дніпрі вкрай напружена. Про це розказав генеральний директор КП «Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. І.І. Мечникова» ДОР» Сергій Риженко. Він повідомив, що до медичного закладу, який він очолює, постійно поступають важкі хворі. Тільки від початку сьогоднішнього дня плюс 8 нових пацієнтів. Головний лікар також занепокоєний через зростання числа вагітних жінок, яких вражає коронавірусна інфекція.

Станом на 21 жовтня у лікарні ім.Мечников знаходиться 200 пацієнтів хворих на Covid-19, з яких 32 людини знаходяться у реанімації, 8 хворих у критичному стані із ураженням легень 90-95%. Сергій Риженко констатує – хвороба прогресує швидко і не завжди методи лікування, що прописані у протоколах, допомагають.

«Ми бачимо, що і пневмонія, і інші ураження відбуваються так швидко, що ліки не встигають діяти. В основному виділяється штам Дельта – 95%. Наша лабораторія дуже напружено працює. Тільки за вчорашній день ми провели 2,5 тисячі досліджень при нормі 200-300, які ми зазвичай робили.

Штам Дельта є вкрай заразним та агресивним. Він вдвічі заразніший, ніж Дельта британського варіанту, яка була раніше. Розвивається захворювання швидко. Вже на 3-4 день ми бачимо пневмонії, іноді зі 100% ураженням», - розказав Сергій Риженко.

Занепокоєння в нього викликає і той факт, що серед хворих на Covid-19 збільшується число вагітних жінок. Генеральний директор «Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. І.І. Мечникова» розказав іноді, аби врятувати життя матері та дитині, доводиться оперувати навіть вночі.

«На жаль, серед цих хворих є і вагітні. Їх 23 і на сьогоднішній день це вже стало проблемою, тому що вагітність і Covid-19 проходять не дуже безпечно. Жінки потрапляють в ситуації вкрай важкі. І коли ще підключаються, або пологи, або операції, ситуація стає ще менш керованою. Сьогодні збільшилась кількість операцій, які проводяться і вночі, і рано вранці, щоб врятувати життя мами та дитини», - констатував Сергій Риженко.

Перші симптоми коронавірусної хвороби різні, каже головний лікар Мечникова. Все починається з найпростішого кашлю, нежиті, а закінчується важкими пневмоніями, нефритами, інсультами та інфарктами. Штам Дельта змінює перебіг майже всіх захворювань, каже Сергій Риженко, але найуразливішими перед цією хворобою є судини.

«Він руйнує їх і залишає мало шансів людині врятуватися. В нас є протоколи лікування, але не завжди вони діють. Агресивні форми вилікувати одним протоколом майже неможливо. Треба підключати інші ліки.

Я тішуся тим, що обласна влада йде на зустріч лікарні Мечникова по всім цим питанням. Нам доповнять ще 1 мільйон гривень на найнеобхідніші ліки та 6,5 мільйонів дають на прокладку систем для кисню, які особливо потрібні. Бо при ураженні легень на 50% потрібен кисень. Кисень, який йде по трубах, дає змогу отримати концентрацію кисню вище у 8 разів, ніж концентратори», - пояснив Сергій Риженко.

Головний лікар лікарні ім. Мечникова закликав всіх берегтися та вакцинуватися. Він додав, що92% хворих на коронавірус, які доправляються до лікарні Мечникова – це люди не вакциновані, ще 8% вакциновані умовно, тобто не можуть підтвердити, де вони щеплювалися і якою вакциною.

«У нас дуже багато людей, які не вірять у вакцини. Вони потрапляють до реанімаційних відділень і потім починають жалкувати, що вони це не зробили. Отримують дуже велику кількість ліків. Вони лежать довго і у важкому стані. Я вас дуже прошу – не доводьте себе до реанімаційного відділення. Якщо ви ще не вакцинувалися, то зробіть це», - резюмував Сергій Риженко.

Дніпропетровська облрада на чолі з Миколою Лукашуком оперативно реагують на потреби лікарень. Про це розказала голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, дитинства та материнства Дніпропетровської облради Аріна Пустова. Вона повідомила, що завантаженість ліжок з киснем, який так потрібен хворим на коронавірус, наразі складає 71,32% та додала: за минулу добу офіційно зареєстровано ще майже 1 308 нових випадків Covid-19. Більшість із тих, хто опинився на лікарняному ліжку, не мають жодної дози щеплення – повідомила представник обласної ради.

Аби запобігти поширенню Covid-19 на Дніпропетровщині Дніпропетровська обласна рада на чолі з Миколою Лукашуком оперативно реагують на запити від лікарень, розказала Аріна Пустова.

«На бюджетній комісії депутати облради проголосували за збільшення видатків для проведення робіт з реконструкції мережі медичного киснепостачання для Дніпропетровської обласної лікарні ім. Мечникова. Для будівництва стаціонарної системи, яка забезпечить 101 ліжко у ковідному відділенні лікарні подачею кисню, виділено 6 562 700 грн.

Окрім того, 1 мільйон грн виділено також для лікарні ім. І. Мечникова на придбання медикаментів для хворих на Сovid-19», - розказала голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, дитинства та материнства ДОР.

Аріна Пустова також додала, що через зростання показників епідемічної небезпеки було прийнято рішення про відкриття ще 5 госпітальних баз у Кривому Розі та Дніпрі.

«Загалом це 640 додаткових ліжко-місць. Їх облаштують у криворізьких міських клініках №3, 5, 11, дніпровській №8 та обласній дитячій лікарні. Ще на 100 ліжок збільшать уже існуючі госпітальні бази у Дніпрі.

Зараз у медичних закладах області діє 32 Covid-відділень. Там – 6065 ліжок для допомоги хворим на коронавірус. Майже всі вони підключені до кисню», - повідомила представник облради.

Вона пояснила: обласна влада та медичні працівники роблять все можливо, аби врятувати людей із Сovid-19 та зупинити поширення хвороби. Натомість самі люди, додає Аріна Пустова, єдиним дієвим способом у протистоянні коронавірусу – щепленням.

Станом на 20 жовтня 2021 року щеплено близько 28% дорослого населення регіону та 1523 щеплень зроблено дітям у віці 12-18 років (1 доза – 975, 2 дози – 548).

Голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, дитинства та материнства Дніпропетровської обласної ради розказала: вакцинація на Дніпропетровщині зараз здійснюється препаратами Comirnaty, CoronaVac та AstraZeneca. Всі вакцини є у достатній кількості.

«Ризик смерті у не вакцинованих громадян в 11 разів вищий, ніж у тих, хто пройшов повний курс вакцинації. При цьому ризик захворіти коронавірусом в тих, хто нехтує вакцинацією, у 6 разів вищий. Це підтверджують останні дослідження Центру з контролю та профілактики захворювань Сполучених Штатів.

Дніпропетровська обласна рада закликає людей дотримуватися карантинних норм та обов’язково вакцинуватися. Для цього відкрито 30 центрів вакцинації населення: 13 – в м. Дніпро, 7 – в м. Кривий Ріг, по одному – у містах П'ятихатки, Нікополь, Марганець, Павлоград, Апостолове, Тернівка, Кам’янське, Синельникове, Новомосковськ та смт Широке», - розказала Аріна Пустова.

Вона також додала, що окрім Центрів вакцинації отримати щеплення можна і в амбулаторних пунктах. Таких на території області працює 217. Навчено ж процедурі вакцинації від Covid-19 117 мобільних бригад.

Аріна Пустова закликала всіх щеплюватися і додала: власним прикладом ще у серпні продемонструвала, що вакцина – це захист здоров’я. Вона просить жителів не вірити фейкам і додає: ресурс мед закладів та лікарів не безмежний.

«Вакцину завжди легше знайти та доставити, якщо її буде не вистачати. А лікарні та ресурс медичного персоналу він так чи інакше обмежений. І ми не можемо безмежно доставляти додаткові ліжка для хворих на коронавірус та й лікарі не впораються з такою кількістю хворих», - сказала представник обласної ради.

Про умови роботи та грошові компенсації для медиків Дніпропетровщини, які самі перехворіли на Covid і працюють у спецвідділеннях

 

На виплату компенсацій медичним працівникам, які перехворіли на Covid-19, депутатський корпус Дніпропетровської обласної ради на VII сесії виділив 6,5 млн. гривень. Медики отримують по 10 тисяч грн. незалежно від перебігу хвороби. Про це, а також про роботу лікарів під час пандемії мова йшла на прес-конференції в ІА «Мост-Днепр».

«Від початку пандемії заяви на отримання матеріальної допомоги від області подало 2361 медичних працівники Дніпропетровщини, які перехворіли на коронавірус. З них 2161 — вже отримали кошти», - повідомила голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, дитинства та материнства Дніпропетровської облради Аріна Пустова.

Генеральний директор «Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. І.І. Мечникова» Сергій Риженко додав: така підтримка області є необхідною, бо ситуація із медичним персоналом, який готовий працювати із хворими на коронавірусну інфекцію, залишається напруженою.

«Напруга є. Спеціалісти, які займаються своєю справою – нейрохірурги, кардіологи, травматологи не дуже хочуть йти працювати у Covid-відділення. Сьогодні нам доводиться вмовляти на цей період перекрити ті чергування, які дають змогу виліковувати людей.

На жаль, сьогодні в нас інфекціоністів дуже мало, але всі лікарі-терапевти, пульмонологи, гастроентерологи вони працюють на цих посадах, обстежують людей, проводять лікування разом із тими фахівцями, які вже двічі чи тричі проходили і навчання, і роботу в наших стаціонарах.

Навчання дуже потрібне нині нашим лікарям, бо Covid змінюється, треба бачити, як людина реагує на ліки і надавати їй професійну допомогу», - пояснив Сергій Риженко.

 

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook