Поради надзвичайників, як уникнути небезпеки у зимовий період

Сьогодні 27 січня, у прес-центрі ІА «Мост-Днепр» пройшла прес-конференція на тему: «Поради надзвичайників, як уникнути небезпеки у зимовий період».

У прес-конференції взяла участь:

  • Начальниця відділу зв'язків із ЗМІ та роботи з громадськістю Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області Євгенія Дудка.

На сьогоднішній день серед жителів Дніпропетровської області існує дві небезпечні ситуації – вихід на лід та пожежна безпека у побуті. Як захистити себе від непередбачуваних халеп у зимовий період розповіла начальниця відділу зв'язків із ЗМІ та роботи з громадськістю Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області Євгенія Дудка.

«Майже кожного дня по всій Дніпропетровщині ми проводимо заходи безпеки, профілактично-інформаційну роботу серед громадян та закликаємо рибаків не нехтувати правилами безпеки і не ризикувати своїм життям заради риби», - наголосила вона.

Спеціаліст повідомила, якщо ви все ж таки вирішили вийти на риболовлю або прогулянку на лід, в такому випадку необхідно дотримуватися деяких рекомендацій.

«Перед тим, як вийти на лід ми рекомендуємо перевірити міцність криги та дізнатися чи проходили вже там люди і тільки в такому випадку виходити. Також потрібно звертати увагу, щоб це був холодний день ( температура повинна дорівнювати не вище 0 градусів).

Ми звертаємося до кожного: Дбайте про своє життя та свою безпеку. Крига – це річ не надійна і навіть, якщо вона в одному місці може сягати 20 см., в іншому місці може виникнути сильна течія, що може стати причиною створення промоїни», - поділилася Євгенія.

Євгенія Дудка проінформувала, що нещодавно така подія вже була зафіксована в Селищі Шульгівка Дніпровського району: «14 січня на лінію «101» зателефонували три рибалки і повідомили, про те що перебувають на зимовій риболовлі на льоді, однак крига відкололася та їх почало нести від берега. Самотушки вони дістатися берега не можуть. На місце події було відправлено чергове відділення наших рятувальників. За допомогою гумового човна вони дісталися до рибалок та доправили їх до берега».

Представниця ДСНС повідомила, що спочатку року надійшло вже близько 10 повідомлень щодо небезпечних ситуацій на кризі, з них 2 людини загинуло. Однак є і щасливі випадки порятунку на кризі, один з таких відбувся на річці Саксагань в Криворізькому районі.

«Двоє дітей 2008 та 2009 років народження прогулювалися по річці, лід був нестійкий, в результаті чого вони провалилися під кригу. На щастя глибина була незначною (80см). Чоловік, який проходив поруч почув, як малюки гукають на допомогу та згідно з правилами безпеки допоміг їм. Першу дитину він витягнув самостійно. Другу було вже важко витягувати, тому що у постраждалого почали німіти кінцівки. Тоді на допомогу прийшов хлопчина 2009 року народження, який допоміг врятувати другу дитину», - розповіла вона.

Стосовно пожежної безпеки в побуті начальниця відділу зв'язків із ЗМІ та роботи з громадськістю ДСЧС розповіла наступне: «Вчора близько 23 години вечора сталася пожежа під час якої загинув чоловік. До прибуття надзвичайників чоловіка з палаючого будинку винесли його сусіди, але на жаль він вже не подавав ознак життя».

Під кінець Євгенія повідомила, що за останню добу у Головного управління ДСНС у Дніпропетровській області було 26 оперативних виїздів, з них: 14 небезпечних подій та 12 пожеж (7 в житловому секторі, 4 на інших об’єктах, 1 в екосистемах). Загинула одна особа.

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook