НТУ «Дніпровська політехніка» – один з шести ВНЗ України, де студенти із зони бойових дій зможуть продовжити навчання онлайн»

Сьогодні, 25 березня, у прес-центрі ІА «Мост-Дніпро» у режимі Zoom відбулася прес-конференція на тему «НТУ «Дніпровська політехніка» – один з шести ВНЗ України, де студенти із зони бойових дій зможуть продовжити навчання онлайн».

У прес-конференції взяв участь:

  • Ректор НТУ «Дніпровська політехніка» Олександр Азюковський.

Студенти, які через війну тимчасово не можуть відвідувати свій університеті, зможуть продовжити навчання у режимі онлайн. До такої ініціативи долучилися провідні вищі навчальні заклади країни, серед яких й НТУ «Дніпровська політехніка». Його ректор Олександр Азюковський розказав, що навчання проходитиме на платформах Microsoft 365 та Moodle, які мають європейський стандарт. Додав: працювати в них вміє вже кожен студент, адже здобувачі освіти набули такого досвіту під час дистанційного навчання у період коронавірусної пандемії.

Продовжити отримання вищої освіти просто: для цього потрібно лише зареєструватися за посиланням. Олександр Азюковський розказав, навіть за умови відсутності у «Дніпровській політехніці» тієї чи іншої спеціальності, студент може подати заявку, а вже університетська команда у стислі терміни організує все необхідне для навчання.

«Як працює цей алгоритм? Головний меседж – менше бюрократії, спрощений вступ. Ми відкрили нашу реєстраційну форму, в якій просто потрібно вказати ідентифікатори: прізвище, ім'я, по-батькові, спеціальність, оскільки ми розуміємо, що певне сигментування є. З іншого боку ми підходимо досить широко. Для цілої низки інженерних, техніко-технологічних спеціальностей такі дисципліни, як вища математика чи опір матеріалів є класичними, це вже певний бренд цілого переліку спеціальностей. Тому якщо студент є представником такого освітнього проекту, який може і не притаманний «Дніпровській політехніці», але його мета опанувати та сформувати свої скіли відповідно до стандарту вищої освіти, ми забезпечимо їх формування. Якщо, наприклад, у нас немає певної дисципліни, але студент чи студентка очікують від нас такого сервісу, то ми готові у стислі строки забезпечити розробку такого сервісу, аби забезпечити високу якість і відповідність стандартам», - сказав пояснив ректор НТУ «Дніпровська політехніка».

Отримання вищої освіти передбачено у дистанційному форматі, але й тут є декілька варіантів для зручності здобувача освіти.

«Ми забезпечуємо не тільки синхронний доступ до навчання, коли студент відповідно до розкладу слухає лекції або інші види занять, а й працюємо у асинхронному режимі. Наприклад, дисципліна «х» має певний перелік навчально-методичного забезпечення, тобто має певний перелік файлів або тестів та запитань. Всі ці документи супроводжуються поясненнями, яким чином з цим переліком працювати, на що звернути увагу, можливим є й стислий супровід матеріалів викладачем, який звертає увагу на ті чи інші важливі моменти. Перевага такої форми навчання – це те, що дитина виходить на контакт з освітнім простором тоді, коли зручно саме студентові. Так, є фіксований графік консультацій викладача, але все одно спілкування хоча через web – це все-таки краще, аніж листування через електронну пошту», - пояснив Олександр Азюковський.

По завершенню навчального року студенти, що на заміну рідному університету оберуть «Дніпровську політехніку», отримають всі необхідні документи. Ректор пояснив, що нюанси тут є тільки для цьогорічних бакалаврів, та й з ними проблем не буде, бо безвихідних ситуацій не існує.

«Є достатньо широка автономія закладів вищої освіти. Більш суворі обмеження стосуються бакалаврату випускних курсів, оскільки наші студенти повинні отримати дипломи про вищу освіту, щоб забезпечити для всіх бажаючих вступ до магістратури. Тобто тут є своя технологія та все можливо, адже система вищої освіти України сьогодні активно працює задля формування нашого майбутнього», - резюмував Олександр Азюковський.

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook