ГлавнаяОбщество

Олександр Бондаренко нагородив кращих військовослужбовців бригади «Холодний Яр», які повернулися із зони АТО/ООС

У Черкаському урочисто зустріли військових 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр», які повернулися додому із зони АТО/ООС. Там захисники майже вісім місяців виконували бойові завдання. Найкращих особисто відзначив державними нагородами та цінними подарунками голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Бондаренко.

Про це повідомляє прес-служба Дніпропетровської ОДА

«Раді зустріти з чергової ротації славетну 93-ю бригаду. Її назва – «Холодний Яр» відповідає тій мужності, яка в крові наших воїнів. Захисники втримали багато «гарячих» позицій в зоні АТО/ООС. А ще допомагали гасити пожежу у Луганській області. Велика їм за це шана і підтримка, – зазначив очільник області Олександр Бондаренко. – Зі свого боку намагаємося створити для бійців належні умови. До Черкаського та Гвардійського вже веде гарна оновлена дорога. Зовсім скоро повністю вирішимо проблему питної води у військовому містечку – завершуємо випробування нового водогону».

Під час урочистостей не лише відзначили тих, хто повернувся живим, а й вшанували пам’ять загиблих. Командир пояснив: звільняли території без втрат, а ось через ворожих снайперів загинуло 9 бійців. На їх честь поклали квіти до Меморіалу пам’яті, кожного згадали поіменно. 

«Для мене честь бути командиром бригади «Холодний Яр». Під час цієї ротації ми виконали всі поставлені бойові завдання. Боєприпасів використали стільки ж, як і інші підрозділи, але в шість разів більше нанесли втрат противнику», – розповів командир 93-ї механізованої бригади, полковник Дмитро Брижинський. 

Голова ДніпрОДА Олександр Бондаренко вручив кращим бійцям медалі «Захиснику Вітчизни» та «За військову службу Україні». А ще – за сумлінне виконання службових обов’язків і зразкову дисципліну нагородив годинниками. Медична рота отримала телевізор.

«Я служу з 2017 року, нинішня ротація для мене вже третя. Брав участь у понад 70 евакуаціях поранених. Нині вони проходять реабілітацію, а деякі навіть повернулися у стрій, – поділився начальник медичної служби 93-ї бригади Анатолій Чуйкін. – Приємно сьогодні отримати для себе цінний подарунок, та ще й великий телевізор для медичної роти. Його використовуватимемо під час лекцій». 

Своїх героїв прийшли привітати з поверненням найрідніші. Лейтенанта Андрія Семака з хвилюванням зустріла бабуся Людмила.

Два роки тому він закінчив Львівську академію сухопутних військ. В суботу відсвяткував випускний, а вже у вівторок прийняв командування взводом під Волновахою. Після цього ще була ротація у Конго, далі – служба під Кримським. 

«Діждалась онука додому. Для нього це вже четверта ротація. Хоча і хвилююсь, та я щаслива, що Андрій служить у видатній бригаді. Найбоєздатнішій, легендарній. Дуже вдячна командуванню, що зберегли наших хлопців, – сказала Людмила Семак». 

За час проведення АТО/ООС бригада однією з перших вирушила на захист кордонів країни. Проходила полями Іловайська, відстоювала Донецький аеропорт, шахту «Бутівка», тримала позиції під Волновахою та Авдіївкою.

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook