Як раніше повідомляло ІА «Мост - Дніпро», протягом восьми місяців на території Дніпропетровської області проходить інформаційна кампанія з радіаційної обізнаності «КРОК до безпеки». 16 лютого стартував новий етап роботи із громадами та громадянами – збір небезпечних джерел іонізуючого випромінювання (ДІВ), які опинилися за межами державного регулювання. Із 16 лютого по 19 березня у 8 містах Дніпропетровської області працюватиме мобільна радіологічна лабораторія.
Сьогодні, 16 лютого, лабораторія базувалась у Дніпрі на вул. Січеславська Набережна, 33. Спеціалісти лабораторії проводили на місці інформаційну та роз’яснювальну роботу, консультували громадян. При необхідності або підозрі, працівники виїжджають на місце і перевіряють підозрілі знахідки.
Начальник відділу планування заходів цивільного захисту ГУ ДСНС в Дніпропетровській області Михайло Ішічкін повідомив, що відомство активно сприяє в реалізації проекту «КРОК до безпеки» в регіоні.
«Чорнобильський інститут досліджень і розвитку звернувся до нашого відомства з проханням посприяти інформаційної кампанії серед населення щодо поводження з джерелами іонізуючого випромінювання. Проект «КРОК до безпеки» в Україні пілотний. Дніпропетровська область стала першим регіоном, де було започатковано реалізацію проекту. Він є дуже корисним, оскільки питання зі зверненням ДІВ є не поширеною проблемою, але випадки виявлення таких джерел мають місце бути. ДСНС У Дніпропетровській області відповідно до українського законодавства щодо поводження з джерелами іонізуючого випромінювання є одним з елементів такої взаємодії. Роль нашого відомства полягає в тому, що ми залучаємося на первинне обстеження місцевості, де виявлено ДІВ. Після чого повідомляємо відповідні відомства», - розповів він/
Довідка:
Чорнобильський інститут досліджень і розвитку – це вітчизняний експертно-аналітичний центр, який займається впровадженням власних та партнерських науково-технічних досліджень у сфері поводження з радіоактивними матеріалами, захистом навколишнього середовища та подолання наслідків радіаційних аварій. Інститут створює та реалізовує інформаційні, освітні та науково-дослідні програми у сфері радіології та радіаційної безпеки. У 2017 році інститут залучено як виконавця проекту «Робота з громадськістю та інформаційна кампанія про Програму амністії джерел іонізуючого випромінювання», котрий здійснюється на виконання угод між Україною та США в сфері ядерної безпеки та програм контролю за нерозповсюдженням ядерної зброї і запобіганню ядерному тероризму.
«КРОК до Безпеки» - кампанія з радіаційної обізнаності та контролю над нерозповсюдженням радіоактивних матеріалів, зокрема покинутих джерел іонізуючого випромінювання. Основна мета кампанії – підвищити рівень обізнаності населення щодо правил радіаційної безпеки, а також заохотити громадян повідомляти державні органи про виявлені та/або утримувані джерела іонізуючого випромінювання, підвищуючи тим самим рівень безпеки життєдіяльності.
Полищук Наталья