ГлавнаяОбщество

ДТЕК Дніпровські електромережі – лідер з приєднання домашніх сонячних електростанцій в Україні

ДТЕК Дніпровські електромережі – лідер з приєднання домашніх сонячних електростанцій в Україні

ДТЕК Дніпровські електромережі — лідер приєднання сонячних електростанцій до мереж в Україні. Протягом 2020 року компанія під’єднала 1404 нових об'єкта. Загалом в Дніпропетровській області 4017 просьюмерів – домогосподарств, які виробляють екологічно чисту електроенергію та забезпечують не тільки власні потреби, а й продають залишок в мережу. Найчастіше переходять на зелену генерацію у Новомосковському та Нікопольскому районі, а також у місті Кривий Ріг.

За даними Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження, у 2020-му році українці встановили 8 тисяч домашніх сонячних електростанцій (СЕС). Загалом в Україні такі є у 30 тисяч сімей. Найбільша їх кількість під’єднана до ДТЕК Дніпровські мережі.

«ДТЕК активно сприяє підключенню об'єктів зеленої генерації, розвиває енергетичну інфраструктуру та забезпечує вільний доступ до неї для всіх клієнтів. Наразі Дніпропетровщина є безперечним лідером за розвитком домашніх сонячних електростанцій. Щорічно їх кількість зростає практично вдвічі. З початку 2021-го ми вже під’єднали до мереж ще 85 приватних СЕС. Загалом в області вже активно використовують відновлювані джерела енергії вже понад 4 тисячі сімей», — зазначив генеральний директор ДТЕК Дніпровські електромережі Андрій Терещук.

У компанії відзначають, що попит на підключення малої розподіленої генерації до інфраструктури електромереж регіону залишається стабільно високим. У п'ятірці лідерів виробників екологічно чистої енергії:

1- Новомосковський район – 667 домашніх СЕС,

2- Нікопольський район – 519,

3- місто Кривий Ріг – 481,

4- Апостолівський – 358,

5- Дніпровський район – 344.

Кожен просьюмер*, в середньому, може забезпечити чистою електрикою до 10 домогосподарств.

Мешканець селища Горького у Дніпрі Сергій Торецький – власник такої домашньої станції. Сонячні панелі встановив власноруч на даху свого приватного будинку. Каже – завдяки ним можна і зекономити, і заробити.

Оскільки станція на 30 кВт (це максимум для домашніх СЕС), то у середньому виробляє 25 тисяч кВт на рік. Усе залежить від пори року та погодних умов. На власні потреби йде близько 10 відсотків від цієї потужності. Надлишок віддаємо у мережу за зеленим тарифом”, - розповідає власник домашньої електростанції.

Всю інформацію про те, як перейти на «зелений тариф» та підключити домашню сонячну електростанцію, — можна подивитися тут.

* Просьюмер (від англ.): Prosumer, producer - виробник + consumer - споживач.

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook