ГлавнаяОбщество

Мешканцям Дніпропетровщини розповіли, як створити патронатну родину

Мешканцям Дніпропетровщини розповіли, як створити патронатну родину

Мешканці Дніпропетровщини можуть створити патронатні родини. У такий спосіб – допомогти хлопцям та дівчатам, які втратили батьків. Як це зробити, розповіли у службі у справах дітей облдержадміністрації.

«Патронатна родина – нова для України форма виховання. Хлопців та дівчат, які залишились без батьків, тимчасово влаштовують до нової сім’ї. Зазвичай, на термін до 3-х місяців, іноді – до півроку», – сказали у службі у справах дітей Дніпропетровської ОДА. 

Фахівці зазначають – для дітей це можливість не потрапити до притулку чи інтернату, поки вирішується їх подальша доля. Завдання патронатних вихователів – оточити  малих родинним затишком та турботою. 

Створити патронатну родину може повнолітня людина із досвідом виховання дітей. Серед основних вимог – мати відповідні житлові умови. Потрібно пройти обов’язкове навчання за програмою, затвердженою Мінсоцполітики. Прийняти дитину в родину батьки зможуть тільки після успішного завершення курсів. За виховання вони отримують соціальні виплати.

Щоб стати патронатним вихователем, слід звернутися до служби у справах дітей. Або центру соцслужб для сім’ї, дітей та молоді за місцем проживання.

Нині на Дніпропетровщині – три патронатні родини. Там виховують 7 дітей.

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook