Мешканці Дніпропетровщини можуть створити патронатні родини. У такий спосіб – допомогти хлопцям та дівчатам, які втратили батьків. Як це зробити, розповіли у службі у справах дітей облдержадміністрації.
«Патронатна родина – нова для України форма виховання. Хлопців та дівчат, які залишились без батьків, тимчасово влаштовують до нової сім’ї. Зазвичай, на термін до 3-х місяців, іноді – до півроку», – сказали у службі у справах дітей Дніпропетровської ОДА.
Фахівці зазначають – для дітей це можливість не потрапити до притулку чи інтернату, поки вирішується їх подальша доля. Завдання патронатних вихователів – оточити малих родинним затишком та турботою.
Створити патронатну родину може повнолітня людина із досвідом виховання дітей. Серед основних вимог – мати відповідні житлові умови. Потрібно пройти обов’язкове навчання за програмою, затвердженою Мінсоцполітики. Прийняти дитину в родину батьки зможуть тільки після успішного завершення курсів. За виховання вони отримують соціальні виплати.
Щоб стати патронатним вихователем, слід звернутися до служби у справах дітей. Або центру соцслужб для сім’ї, дітей та молоді за місцем проживання.
Нині на Дніпропетровщині – три патронатні родини. Там виховують 7 дітей.