ГоловнаCуспільство

«А договір де?»: у Дніпрі підприємці здебільшого не укладають договорів на вивезення сміття

У Дніпрі перевіряють підприємців на наявність договорів на вивезення твердих побутових відходів. 16 березня черговий рейд провели на ринку, що на проспекті Івана Мазепи. За словами начальника управління охорони навколишнього середовища департаменту екологічної політики ДМР Ярослава Криська, від мешканців надходять численні скарги щодо засмічення прилеглої території ринку, переповнених контейнерів тощо. Про це повідомляє прес-служба Дніпровської міської ради.

«З організацією, яка вивозить побутові відходи, має укласти договір кожен підприємець. Якщо такого немає, то складається припис. Надати необхідні документи до департаменту екологічної політики підприємець має протягом трьох днів. Відповідальність за невиконання – штраф 850–1700 грн», – пояснив Ярослав Крисько.

За пів години роботи співробітники департаменту екологічної політики перевірили 7 об'єктів. У 6-ти з них договорів не було. Підприємиця Людмила Тихоненко – та, у кого є всі необхідні документи.

«Я тільки за те, щоб все було правильно. Сміття, що збирається протягом дня, складаю у пакет, ввечері його викидаю. Звичайно, усе накопичене потрібно вивозити, і за це я сплачую кошти», – розповіла жінка. 

А у продавчині кіоску з іграшками хоч і був договір, однак виявилося, що сміття викидали у контейнер іншого підприємства-перевізника.

«На цій торговельній точці договір у наявності, але контейнер відсутній. Тобто люди скидають сміття у контейнери іншого підприємства-перевізника. Тому ми виписали припис щодо необхідності облаштування контейнера», – розповіла головна спеціалістка сектору санітарного нагляду відділу екологічного контролю департаменту екологічної політики ДМР Наталія Вовкун.

За останні 5 років завдяки перевіркам значно покращився санітарний стан територій. Прикладами є, зокрема, ринки на ж/м Перемога, Парус, Лівобережний-3, Образцова.

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook