ГоловнаCуспільство

Дніпропетровщина готується до купального сезону: де відкриють пляжі та які заходи безпеки організують

Дніпропетровщина готується до купального сезону: де відкриють пляжі та які заходи безпеки організують

Підготувати місця масового відпочинку на водоймищах області, оснастити аварійно-рятувальні служби додатковими плавзасобами й обладнанням, а пляжні медпункти — лікарськими засобами. Ці та інші розпорядження видали члени регіональної комісії з питань техногенно-екологічної і надзвичайних ситуації, - повідомляє прес-служба Дніпропетровської облради.

«З настанням сприятливих погодних умов люди організовують дозвілля біля води. Однак технікою безпеки часто нехтують. Відтак, за статистикою, на водних об’єктах країни, через недотримання правил безпеки на воді, за рік гине близько 4 тисяч людей. Аби звести до мінімуму кількість фатальних інцидентів, в нашій області було створено одну державно аварійно-рятувальну службу в Дніпрі та 6 комунальних служб в містах Кривий Ріг, Новомосковськ, Верхньодніпровськ, Павлоград, Нікополь та Новомосковському районі.Також голови райдержадміністрацій, сільських, селищних та міських очільників й ДСНС отримали доручення, згідно яких мають провести перевірку прибережних зон та дна водоймищ й підготувати місця для відпочинку людей біля водоймищ», — розповів голова Дніпропетровської облради Микола Лукашук.

Згідно рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної і надзвичайних ситуації, до 1 червня поточного року виконувачі зобов’язуються:

- здійснити підготовку водного об’єкта (пляжу) до масового відпочинку людей;

- розробити місцеві програми рятування людей на воді та встановити контроль за їхнім виконанням;

 - укласти договори на аварійно-рятувальне обслуговування місць масового відпочинку населення на водних об’єктах та рекреаційних зонах у період масового відпочинку населення;

- забезпечити рятувальні пости приміщеннями та рятувальними засобами;

- здійснити укомплектування, підготовку та утримання працівників рятувального поста;

- оснастити аварійно-рятувальні служби додатковими плавзасобами і обладнанням для забезпечення оперативного реагування в місцях масового відпочинку людей на водних об’єктах;

- виставити буї помаранчевого або червоного кольору через кожні 25-30 м в межах 50 м від берега;

- установити на території водного об’єкта на видимих місцях інформаційні матеріали щодо заходів безпеки на воді, способів надання допомоги потерпілому та саморятування тощо.

Керівники, власники й орендатори пляжів, пунктів стоянки й прокату плавзасобів, водних атракціонів, закладів оздоровлення та відпочинку біля водойм мають провести водолазне обстеження та очистку дна, утворити сезонні рятувальні пости та укласти домовленості з рятувальниками.

Наразі в області визначено 17 пляжів, з них 9 – міських комунальних, 7 - баз відпочинку, 1 - дитячий оздоровчий табір.

Відкриття міських пляжів заплановано у наступних місцях:

м. Дніпро – 3 (центральний парк культури та відпочинку Т.Г. Шевченка», парк культури та відпочинку ім. Сагайдак, парк культури та відпочинку Придніпровський);

м. Кривий Ріг – пляж на території Цетрально-міського району; 

у містах Павлоград, Верхньодніпровськ, Новомосковськ, Нікополь та Зеленодольськ – по 1-му. 

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook