З 1 липня в Україні почне діяти ринок землі. Мешканці України та, зокрема, Дніпропетровщини зможуть купити або продати наділи. Аби це відбувалося прозоро, Верховна Рада ухвалила ключові закони. Один з найважливіших документів, так звану «земельну Конституцію», Президент України Володимир Зеленський підписав під час форуму «Україна 30» у Києві.
Через мораторій роками українці не могли вільно розпоряджатися землею. Утворився «сірий», тіньовий ринок, наголосив Володимир Зеленський. Там наділи легко купували, продавали, збирали врожай і заробляли мільйони. Без сплати будь-яких податків, офіційного працевлаштування і соціальних гарантій для людей.
«За попередніми підрахунками було незаконно присвоєно близько 5 млн га державних земель України», – сказав Глава держави.
Він додав, що Верховна Рада ухвалила останні ключові закони, необхідні для повноцінного старту прозорого ринку землі. А під час форуму «Україна 30» Президент підписав закон № 2194, який докорінно змінює землеустрій .
«Це закон, який остаточно повертає громадам право розпоряджатися своїми землями. Закон, який чітко закріплює, що купувати та продавати землю можуть виключно українці», – підкреслив Володимир Зеленський.
Ринок землі відкриває нові можливості, наголосив перший заступник голови Дніпропетровської ОДА Володимир Орлов. Це вигода не лише для селян та фермерів, а й для громад в цілому.
«Завдяки реформі громади Дніпропетровщини отримали у комунальну власність 225 тис га землі. Кошти від землекористування поповнять місцеві бюджети. А це – додаткове фінансування на розвиток», – сказав Володимир Орлов.
Більше про земельну реформу – на сайті zemreforma.gov.ua.