ГлавнаяОбщество

З липня 2021 року мешканці Дніпропетровщини зможуть купити або продати землю

З липня 2021 року мешканці Дніпропетровщини зможуть купити або продати землю

З 1 липня в Україні почне діяти ринок землі. Мешканці України та, зокрема, Дніпропетровщини зможуть купити або продати наділи. Аби це відбувалося прозоро, Верховна Рада ухвалила ключові закони. Один з найважливіших документів, так звану «земельну Конституцію», Президент України Володимир Зеленський підписав під час форуму «Україна 30» у Києві. 

Через мораторій роками українці не могли вільно розпоряджатися землею. Утворився «сірий», тіньовий ринок, наголосив Володимир Зеленський. Там наділи легко купували, продавали, збирали врожай і заробляли мільйони. Без сплати будь-яких податків, офіційного працевлаштування і соціальних гарантій для людей. 

«За попередніми підрахунками було незаконно присвоєно близько 5 млн га державних земель України», – сказав Глава держави. 

Він додав, що Верховна Рада ухвалила останні ключові закони, необхідні для повноцінного старту прозорого ринку землі. А під час форуму «Україна 30» Президент підписав закон № 2194, який докорінно змінює землеустрій

«Це закон, який остаточно повертає громадам право розпоряджатися своїми землями. Закон, який чітко закріплює, що купувати та продавати землю можуть виключно українці», – підкреслив Володимир Зеленський. 

Ринок землі відкриває нові можливості, наголосив перший заступник голови Дніпропетровської ОДА Володимир Орлов. Це вигода не лише для селян та фермерів, а й для громад в цілому. 

«Завдяки реформі громади Дніпропетровщини отримали у комунальну власність 225 тис га землі. Кошти від землекористування поповнять місцеві бюджети. А це – додаткове фінансування на розвиток», – сказав Володимир Орлов. 

Більше про земельну реформу – на  сайті zemreforma.gov.ua. 

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook