ГоловнаCуспільство

Презентували найбільший святковий кептар: у Дніпрі встановили національний рекорд

У Дніпрі провели конференцію «Розвиток потенціалу регіону у галузі легкої промисловості». Зустріч об’єднала виробників, підприємців, топ-менеджерів, інвесторів. Говорили про підтримку галузі. Родзинкою зібрання стала фіксація національного рекорду. Продемонстрували найбільший святковий кептар, створений майстринями з різних українських міст. Про це повідомили в ОВА. 

«Пишаюся, що легка промисловість, попри усі випробування, рухається вперед. Відкриваються нові ФОПи, вони сплачують податки. Торік підприємства галузі перерахували до бюджету на 84% більше коштів, ніж у 2022-му. Загалом понад 236 мільйонів гривень. Майже на половину також зріс обсяг реалізованої продукції», – зазначив перший заступник очільника області Володимир Орлов. 

Він додав, що зараз Уряд працює над тим, аби просувати українське. Вітчизняний виробник – це пріоритет.

Наприкінці лютого Президент оголосив про старт нової економічної платформи «Made in Ukraine». Майданчика для прямого діалогу держави і підприємців. Мета ініціативи – підтримати бізнес, зміцнити економіку держави.

Діють державні грантові програми та доступні кредити. На модернізацію, розширення власної справи.

Під час конференції презентували найбільший святковий кептар. Ширина виробу – 2 м і 90 см, довжина – 3 м і 55 см. А вага – майже 30 кг.

Над його створенням понад місяць працювали півсотні майстринь зі Львова, Києва, Дніпра, Чернігова, Хмельницького. Долучилися і переселенки. На втілення задуму пішло понад місяць.

Одна з них – представниця дніпровського швейного кооперативу Юлія Макаренко. Вона відповідала за вишиті елементи.

«У рекорді брали участь декілька швейних кооперативів. Ми об’єдналися, щоб плекати українську історію, щоб підтримувати традиції. Це був серйозний виклик, але дуже цікавий. Кожен проявив всі свої сильні сторони», – розповіла Юлія.

Інженер-технолог, конструктор швейного виробництва Тетяна Прядко каже, коли почали працювати над рекордом, було складно. Десь треба підрізати, десь підшити. Але всі занурилися у процес, було цікаво.

Кептар рясно прикрашений традиційними орнаментами. А ще – вишитою мапою України.

Досягнення офіційно зафіксували представники Книги рекордів.

У національне вбрання на свята планують одягати пам’ятник Тарасу Шевченку у Дніпрі.

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook