ГоловнаCуспільство

У Дніпрі для безпеки мешканців відремонтували ще одну захисну споруду, яка працює цілодобово

У Дніпрі на території міської дитячої лікарні виконали поточний ремонт захисної споруди (вул. Караваєва, 68). Нині вона цілком пристосована для укриття населення.

За словами керівниці міської дитячої лікарні Вікторії Вікторівни, захисна споруда побудована всередині 70-х років минулого століття як протирадіаційне укриття. До цього часу тут не було жодних ремонтних робіт.

«Споруда була у занедбаному стані. А ще тут були підтоплення. У 2020-му році її передали нам на баланс. Ми виконали комплекс робіт, аби усунути проблему підтоплення. Також прибрали тут, усе вимили. Але все одно не було тут комфортних, належних умов. Тож вирішили відремонтувати. Поточний ремонт виконано коштом міського бюджету. Серед іншого тут зробили сучасну систему вентиляції, освітлення, підлогу, оздобили стіни. Є місця для сидіння, ліжка, запаси питної й технічної води, ліхтарі, які можуть світити 48 годин без підзарядження, тощо», — розповіла Вікторія Вікторівна.

За її словами, захисна споруда працює цілодобово. Є вільний доступ мешканців сюди.

«Постійно чергує охорона. Тож люди можуть сюди продовжувати приходити, аби у безпечних, зручних умовах перечекати повітряну тривогу. Є два входи, які постійно відкриті. На період ремонтних робіт споруда теж була відкритою. Місцеві мешканці сюди приходять, з дітками також. На цокольному поверсі лікарні теж працює найпростіше укриття», — додала керівниця міської дитячої лікарні.

За словами представника підрядної організації, яка виконувала ремонт, у згаданій захисній споруді улаштована сучасна система вентиляції: «Вона може контролювати вологість, температуру. Тобто сюди може подаватися як холодне, так і тепле повітря. Це все контролюється на пульті керування. А ще тут реалізована система фільтрації. До споруди подається чисте повітря».

Місцева мешканка Євгенія неодноразово приходила до захисної споруди, аби перечекати повітряну тривогу. Вона розповідає, що після ремонту тут стало значно краще: «Є освітлення, вентиляція. Достатньо комфортно. Дуже добре, що поруч є така споруда, яку привели до ладу. Вдячні за це».

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook