У Дніпрі пройде черговий турнір з веслування академічного на призи срібної призерки Олімпійських ігор Діни Міфтахутдинової

23 листопада, у прес-центрі ІА «Мост-Днепр» пройшла прес-конференція на тему: «У Дніпрі пройде черговий турнір з веслування академічного на призи срібної призерки Олімпійських ігор Діни Міфтахутдинової».

У прес-конференції взяли участь:

  • Депутатка Дніпропетровської обласної ради VIII скликання, начальниця управління з питань гуманітарної, соціально-культурної сфери та освіти виконавчого апарату Дніпропетровської обласної ради Лілія Гиренко;
  • Секретарка постійної комісії обласної ради з питань сім’ї, молоді та спорту, директорка КЗ «Дніпропетровська обласна школа вищої спортивної майстерності», срібна призерка Олімпійських ігор, заслужена тренерка Діна Міфтахутдінова;
  • Українська веслувальниця, олімпійська чемпіонка, чемпіонка світу та Європи, заслужений майстер спорту України Анастасія Коженкова. 

Розвиток спорту, підтримка олімпійців та паралімпійців – це питання, без яких не проходить жодна сесія Дніпропетровської обласної ради. Фізичному здоров’ю жителів регіону та розвитку відповідної інфраструктури депутатський корпус на чолі з головою Миколою Лукашуком приділяється чимала увага. Про це розказала депутат Дніпропетровської обласної ради VIII скликання, начальниця управління з питань гуманітарної, соціально-культурної сфери та освіти Лілія Гиренко.

Ще на початку каденції обласної ради VIII скликання було прийняте рішення про преміювання спортсменів, що представляють регіон та Україну на міжнародних змаганнях. На ці потреби в обласному бюджеті було закладено близько 3 млн грн.

«За ініціативи голови Дніпропетровської обласної ради Миколи Лукашука було прийнято рішення і виділено близько 3 мільйонів гривень на стипендії майбутнім тоді ще переможцям Олімпійських та Паралімпійських ігор. Олімпіади завершені і наші видатні спортсмени отримують стипендію», - розказала Лілія Гиренко.

Щодо розвитку спортивної інфраструктури, то нині на Дніпропетровщині будують з нуля, реконструюють та ремонтують майже 30 об’єктів. Один з найочікуваніших проектів — реконструкція спортивного комплексу «Металург» у Кривому Розі.

По завершенню робіт жителі регіону отримають надсучасний заклад, який зможе приймати матчі ФІФА та УЄФА. Тут облаштовують перше в області «гібридне» футбольне поле та зводять трибуни, які зможуть одночасно приймати більше 19 тисяч глядачів. Також у СК «Металург» проектом передбачені кругові бігові доріжки й зона для стрибків з жердиною.

«У нас в області будується, реконструюється, проводяться ремонтні роботи на 26 об’єктах . На це областю виділяється близько 400 млн гривень», - уточнила Лілія Гиренко.

Серед наймасштабніших проектів і будівництво спортивно-оздоровчого комплексу на території парку Перемоги у Нікополі, плавального басейну в смт. Слобожанське та реконструкція універсального видовищно-спортивного палацу «Метеор» у Дніпрі.

Варто зазначити, що спортивні об’єкти сьогодні будуються та реконструюються не тільки у великих містах Дніпропетровщини, але й у селищах та громадах регіону.

17 грудня у Дніпрі пройде черговий турнір з веслування академічного на призи срібної призерки Олімпійських ігор Діни Міфтахутдинової. Проходитимуть змагання, що були започатковані сім років тому, в обласній школі вищої спортивної майстерності. Враховуючи карантинні обмеження, цього річ у турнірі візьме участь трохи більше тридцяти учасників. Про це розказала секретар постійної комісії обласної ради з питань сім’ї, молоді та спорту, директорка КЗ «Дніпропетровська обласна школа вищої спортивної майстерності», срібна призерка Олімпійських ігор та заслужений тренер Діна Міфтахутдинова.

Діна Міфтахутдинова пояснила, що у попередні роки на турнір з’їжджалися спортсмени з усієї України. Число учасників резервного спорту та вищих досягнень сягала ста. Срібна призерка Олімпійських ігор та заслужений тренер України поділилася, започатковуючи турнір, прагнула популяризувати академічне веслування серед спортсменів та підтримати вже діючих прихильників цього напрямку. Додала: турнір користується попитом серед наших чемпіонів, бо дає можливість оцінити фізичну підготовку спортсменів.

«Я, як віце-президент обласної федерації академічного веслування, маю таку мрію розвивати цей вид спорту. Ми відзначили вже п’ятирічний ювілей цього турніру. Минуло річ він називався «Відкритий турнір» і у ньому мали змогу взяти спортсмени з усієї України. В цьому році через пандемію турнір буде закритим, але нас це не лякає. Учасники будуть з Covid-сертифікатами міжнародного зразка. Це будуть спортсмени школи академічного веслування, серед них будуть призери чемпіонатів світу та Європи, які вже звикли, що наприкінці року на базу нашої школи проходить цей турнір», - пояснила Діна Міфтахутдинова.

Взагалі ж у школі вищої спортивної майстерності, яка повністю фінансується коштом обласного бюджету, представлено 20 видів спорту олімпійського напрямку. Заклад займається підготовкою спортсменів до складу Національної збірної команди України. Над підготовкою чемпіонів працює 67 тренерів найвищої категорії. У школі налічується 207 учнів-спортсменів постійного складу та 140 змінного складу. КЗ «Дніпропетровська обласна школа вищої спортивної майстерності» посідає друге призове місце серед 34 шкіл вищої спортивної майстерності по всій Україні, поділилася Діна Міфтахутдинова.

«Обласна влада робить все, щоб розвивати резервний спорт на Дніпропетровщині. Хочу їм за це подякувати за те, що вже третій рік поспіль буде складена штатна команда резервного спорту – це молоді, перспективні спортсмени, які на сьогодні мають високі результати з олімпійських видів спорту, та будуть представлені кандидатами на участь в Олімпійських іграх 2028».

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook