Прогноз роботи паливно-енергетичної галузі

Сьогодні, 29 березня, у прес-центрі ІА «Мост-Дніпро» у режимі Zoom відбулася прес-конференція на тему «НТУ «Прогноз роботи паливно-енергетичної галузі».

У прес-конференції взяв участь:

  • економічний експерт Михайло Крапивко.

Останнім часом країна-агресор навмисно здійснює прицільні ракетні удари по місцях збереження паливно-мастильних матеріалів на території нашої держави. У такий спосіб, каже економічний експерт Михайло Крапивко, ворог намагається завдати шкоди як ВСУ, так і зірвати посівну, підірвавши економіку України. Натомість, він додає: розрахунок країни-агресора хибний та мети досягнути їм не вдасться.

Михайло Крапивко пояснив, що з початком війни в Україні логістичні маршрути з доставки паливно-мастильних матеріалів були кардинально перебудовані.

«Ми відмовилися від палива з Білорусі та РФ, перебудували логістику на європейські країни, такі як Румунія, Польща, Болгарія і т.д. Цей логістичний коридор вже працює і Україна отримує звідти паливні матеріали. Гострого дефіциту у період перебудови не виникло. Так, є сьогодні у деяких мережах обмеження у 20-30 літрів на бак, але заправляють всіх», – поінформував економічний експерт.

Ціну на пальне також вже знижено, додає Михайло Крапивко. Задля досягнення сьогоднішніх показників влада України вдалася до зниження ПДВ та відміни акцизу.

«Влада України здійснила ряд заходів для того, щоб знизити вартість пального: була зменшена ставка ПДВ та звільнено цей товар від сплати акцизу. Завдяки цьому ціни на заправних станціях знизилися на 5-10 гривень за літр палива», – розказав експерт.

У забезпеченні енергетичної безпеки нашої держави неабияку роль відіграє і підтримка міжнародних партнерів, додає Михайло Крапивко:

«Після першого ж удару ворога по нафтосховищу України США заявили про надання на потреби ЗСУ необхідної кількості дизельного палива. А вчора і Азербайджан заявив про надання палива Україні для проведення посівної кампанії. Тому мета, яку ставили перед собою окупанти, провалена».

Резюмуючи, економічний експерт висловив переконання – ажіотажу на заправних станція України не передбачається, бо енергетична безпека України залишатиметься непорушною, навіть, за умови, якщо окупант продовжить нанесення ударів по нафтових складах країни.

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook