Особливості адміністрування ПДВ у період дії воєнного стану

Сьогодні, 28 листопада, у прес-центрі ІА «Мост-Дніпро» у форматі Zoom відбулася прес-конференція на тему «Особливості адміністрування ПДВ у період дії воєнного стану».

У прес-конференції взяла участь:

 • Заступник начальника управління - начальник відділу адміністрування ПДВ управління оподаткування юридичних осіб Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Неля Добросовістна.

В період запровадження дії воєнного стану владою було прийнято низку змін щодо оподаткування ПДВ при здійсненні окремих операцій. Про це у ході онлайн-конференції повідомила заступник начальника управління - начальник відділу адміністрування ПДВ управління оподаткування юридичних осіб Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Неля Добросовістна.

Таким чином, тимчасово, на період дії воєнного стану, звільняються від оподаткування ПДВ операції:

 •  з імпорту й постачання на митній території України спеціальних засобів індивідуального захисту (каски, шоломи, бронежилети тощо), нитки, тканини і матеріали для виготовлення бронежилетів, які призначені для потреб ЗСУ та інших українських силових структур, включаючи підрозділи тер оборони.
 • з імпорту й постачання на митній території України, зокрема, броньованих автомобілів (пасажирських і вантажних) (пункт  32 підрозділ 2 розділ ХХ Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI  (далі – ПКУ));

«Імпорт і постачання в Україну цих товарів звільняються від оподаткування ПДВ на всіх етапах руху до кінцевого одержувача – ЗСУ, інших військових формувань. Докладний перелік товарів із зазначенням товарних підкатегорій згідно з УКТЗЕД  наведено в пункті 32 підрозділу  2 розділу  ХХ ПКУ»,- повідомила спеціаліст.

Також відповідно до Постанови КМУ від 09.11.2022 №1260 звільняються від оподаткування податком на додану вартість та від сплати ввізного мита операції з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України товари:

8421 21 00 00

Обладнання та пристрої для фільтрування або очищення води*

8502

Електрогенераторні установки*

8504

Трансформатори (крім товарів цивільної авіації)*

8507 60 00 00

Акумулятори електричні, включаючи сепаратори для них, прямокутної (в тому числі квадратної) або будь-якої іншої форми. Літій-іонні*

8535

Електрична апаратура для комутації або захисту електричних кіл чи для приєднання до електричних кіл або в електричних колах (наприклад, вимикачі, перемикачі, роз'єднувачі, запобіжники плавкі, блискавковідводи, обмежувачі напруги, пристрої для гасіння стрибків напруги, штепсельні вилки і розетки та інші з'єднувачі, коробки з'єднання), для напруги понад 1000 В*

8536

Електрична апаратура для комутації або захисту електричних кіл чи для приєднання до електричних кіл або в електричних колах (наприклад, вимикачі, роз'єднувачі, перемикачі, реле, запобіжники плавкі, пристрої для гасіння стрибків напруги, штепсельні вилки і розетки, патрони для ламп та інші з'єднувачі, коробки з'єднання), для напруги не більш як 1000 В; з'єднувачі для оптичних волокон, волоконно-оптичних джгутів або кабелів*

8537

Пульти, панелі, розподільні щити*

8546

Ізолятори*";

Не є постачанням товарів та послуг передача/надання товарів та послуг:

 • Збройним Силам України;
 • Національній гвардії України;
 • Службі безпеки України;
 • Службі зовнішньої розвідки України;
 • Державній прикордонній службі України;
 • Міністерству внутрішніх справ України;
 • Державній службі України з надзвичайних ситуацій;
 • Управлінню державної охорони України;
 • Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України;
 • добровольчим формуванням територіальних громад;
 • іншим, утвореним відповідно до законів України військовим формуванням, їх з’єднанням, військовим частинам, підрозділам, установам або організаціям, що утримуються за рахунок коштів державного бюджету;
 • для потреб забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави, крім випадків, якщо такі операції з постачання товарів та послуг оподатковуються за нульовою ставкою ПДВ.

До цих операцій норми пункту 198.5 статті 198 ПКУ не застосовуються.

Фахівчиня зауважила, що за нульовою ставкою оподатковуються операції з постачання товарів для заправки (дозаправки) або забезпечення наземного військового транспорту чи іншого спеціального контингенту Збройних Сил України, що бере участь у миротворчих акціях за кордоном України, або в інших випадках, передбачених законодавством.

«Так, до таких установ Постановою № 178 віднесено Збройні Сили України, Національну гвардію України, Службу безпеки України, Службу зовнішньої розвідки України, Державну прикордонну службу України, Міністерство внутрішніх справ України, Державну службу з надзвичайних ситуацій України, Управління державної охорони України, Державну службу спеціального зв’язку та захисту інформації України, інші утворені відповідно до законів військові формування, їх з’єднання, військові частини, підрозділи, установи або організації що утримуються за рахунок коштів державного бюджету»,- проінформувала Неля Добросовістна.

Знижено ставку ПДВ до 7% на операції з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України (у т.ч. вироблених на митній території України) таких товарів:

 • бензинів моторних,
 • важких дистилятів та скрапленого газу,
 • нафти або нафтопродуктів сирих, одержаних з бітумінозних порід (мінералів), що класифікуються за кодами УКТ ЗЕД 2709 00 10 00 та 2709 00 90 00. 
Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook