У прес-конференції взяв участь:
- Заступник начальника відділу розгляду звернень та доступу до публічної інформації управління організації роботи Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Євген Судніков.
У Головному управлінні Державної податкової служби у Дніпропетровській області успішно здійснюється забезпечення Конституційного права громадян на звернення, відповідно до вимог Законів України: «Про доступ до публічної інформації», «Про інформацію» та «Про звернення громадян». Про це у ході онлайн-конференції повідомив заступник начальника відділу розгляду звернень та доступу до публічної інформації управління організації роботи Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Євген Судніков.
«Навіть в умовах військового стану ГУ ДПС налагодило ефективну роботу по розгляду звернень громадян, які надійшли як у письмовому, так і в електронному вигляді на електронні поштові скриньки, зокрема dp.publicinfo@tax.gov.ua та dp.zvernennya@tax.gov.ua, а також безпосередньо до ГУ ДПС і ДПІ»,- розповів податківець.
З метою забезпечення права громадян на звернення ГУ ДПС активно співпрацює з рядом інших установ, зокрема:
- Інформаційно-довідковим департаментом ДПС (Сервіс «Пульс»);
- Державною установою «Урядовий контактний центр» (Урядова гаряча лінія);
- Контактним центром Дніпропетровської ОДА (Гаряча лінія голови Дніпропетровської ОДА).
Євген Судніков проінформував, що в залежності від типу звернень, розгляд відбувається у визначені нормативно-правовими документами строки.
«Звернення громадян розглядаються та вирішуються протягом одного місяця з дня надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення та перевірки, розглядаються невідкладно, але не пізніше 15 днів з моменту реєстрації»,- повідомив він.
Відповідь на запит на публічну інформацію надається протягом п'яти робочих днів з дня отримання запиту.
«Важливо зауважити, що до письмових та електронних звернень громадян Законом встановлені окремі вимоги. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв'язку з ним»,- пояснив фахівець.
Також він додав, що електронне звернення, надіслане без використання кваліфікованого електронного підпису, повинно мати вигляд скан-копії звернення з підписом заявника із зазначенням дати.
Протягом 2023 року структурними підрозділами ГУ ДПС було розглянуто:
- 325 запитів на отримання публічної інформації.
- 510 звернень громадян (з них 25 колективних).
- 437 звернень з сервісу «Пульс»
- 212 звернень,від державної установи «Урядовий контактний центр»;
- 25 звернень з «Гарячої лінії голови Дніпропетровської ОДА».