ГоловнаCуспільство

У ДніпроОДА презентували виставку відомої майстрині петриківського розпису та її студентів

У Дніпропетровській ОДА відкрили виставку «Петриківський розпис. Наступність поколінь». В експозиції – роботи Заслуженого майстра народної творчості України Тетяни Гарькавої та її студентів. Переглянути їх можна до 20 травня, розповіла заступниця очільника області Ольга Горб, - повідомляє прес-служба Дніпропетровскої ОДА.

«ДніпроОДА – перший відкритий державний майданчик для всіх творчих людей. Чергове підтвердження – ця виставка. Наш хол сьогодні просто неймовірний! Зазвичай адмінбудівля асоціюється з сірими стінами. Але ці яскраві візерунки одразу змінюють настрій», –  зазначила Ольга Горб.   

На виставці – петриківка на тканині, полотні, картоні, дереві. Інструменти й техніка розпису такі, як і сто років тому. Майстрині використовують щіточки з кошачої шерсті, малюють пальцем. Проте впроваджують і нові технології. 

«Наприклад, є різні акрилові фарби для різних тканин або дерева. Тобто маємо ті можливості, яких не було у старих майстрів. Фарби вони варили самі», – пояснила Тетяна Гарькава. 

Серед експонатів  – і робота Марини Масловської. На картині – писанка, яку дівчина намалювала до Великодня. Над нею працювала місяць. Використовувала піпетку, «кошачку», перехідний мазок. 

«Займаюся петриківським розписом 5 років. Він подобається мені тим, що ми передаємо красу природи. Бачимо, наприклад, мальви і стилізуємо їх», – поділилася Марина Масловська. 

Виставку «Петриківський розпис. Наступність поколінь» вже бачили у Бельгії, Греції, Узбекистані, Туркменістані, Болгарії, Франції, Чехії, Польщі, Німеччині. У Дніпропетровській ОДА переглянути її можна до 20 травня . Адреса: м. Дніпро, пр. Поля, 1. 

Петриківський розпис – справжній бренд Дніпропетровщини та України. Унікальні візерунки включені ЮНЕСКО до списку нематеріальної культурної спадщини людства.

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook