Дніпро — перше місто в Україні, яке допомагає ветеранам україно-російської війни, які отримали бойові травми і не можуть повернутися на фронт, соціалізуватися, пройти перенавчання, аби отримати мирну професію. Інспекція з питань праці та зайнятості населення Дніпровської міської ради ініціювала процес підтримки та соціалізації захисників. Йдеться про безкоштовне навчання ветеранів за однією із найзатребуваніших спеціальностей — системний адміністратор. Перші 10 ветеранів закінчили відповідний курс перепідготовки. Реалізація проєкту стала можливою завдяки програмі розвитку ООН (ПРООН) та фінансовій підтримці урядів Німеччини та Південної Кореї.
«Слухачі курсу отримали відповідні свідоцтва про закінчення навчання, подяки міського голови. Хлопці можуть знайти роботу за новою спеціальністю як самостійно, так і скористатися допомогою у працевлаштуванні, зокрема й у виконавчих органах міської ради. Або реалізувати себе за програмою «Я — ветеран». Загалом, таке навчання — ще й гарна соціалізація для бійців, які повернулися з фронту», — підкреслив секретар міської ради Олександр Санжара.
Водночас, начальниця інспекції з питань праці та зайнятості населення Дніпровської міської ради Тетяна Янушкевич зазначила: «В IT-галузі гарні умови праці, гідна заробітна плата, і тут готові брати на роботу таких хлопців. Враховуючи, що слухачі курсу мають інвалідність, шукали таких роботодавців, де були б відповідні умови праці. Це і департамент інформаційних технологій в мерії, ЦНАПи тощо. Загалом на сьогодні досить багато вакансій саме такого напряму. Тож кожному випускнику допоможемо у роботі. А деякі слухачі виявили бажання продовжувати навчання за фахом «Кібербезпека» у Дніпровській політехніці».
Випускник згаданого курсу Олександр планує далі навчатися за цим напрямом — вступити до магістратури за фахом «Кібербезпека».
«Раніше фізично боронив Україну, то тепер спробуємо це робити інтелектуально. Сподіваюся, усе вийде», — додав випускник.
Іще один випускник Максим Олійник каже: «Велика подяка усім організаторам цього чудового проєкту, викладачам, які ділилися своїми знаннями з серцем і душею. Таке навчання — гарний старт для початку нового життя. А ще гарна соціалізація, спілкування хлопців один з одним, ми гарно розкрилися».