ГлавнаяПолитика

Борис Філатов: «Центральна влада повинна дати місцевому самоврядуванню можливість передати кошти вниз — напряму до людей у дворах»

Борис Філатов: «Центральна влада повинна дати місцевому самоврядуванню можливість передати кошти вниз — напряму до людей у дворах»

За масштабністю партиципаторного фінансування Дніпро - в українській трійці лідерів і є єдиним містом в країні, де ця програма доступна для ОСББ. Мер Дніпра Борис Філатов анонсував виділення для «Бюджету участі» додаткових 10 млн. грн. вже наступного року. Утім, партиципаторний бюджет та інші програми співфінансування за великим рахунком є симулякром. Не лише в Дніпрі, а й по всій країні місцева влада таким чином намагається об‘єднувати самоорганізованих громадян — щоб вони мали більше можливостей опікуватися благоустроєм у своїх мікрорайонах, дворах і будинках. 

Про це Борис Філатов заявив під час круглого столу з представниками ОСББ міста 28 серпня, повідомляє прес-служба міськради

«Нам потрібно на рівні держави відходити від створення подібних симулякрів і вибудовувати чітку систему місцевого самоврядування. Сильна держава можлива лише з сильними територіальними громадами. Міський голова повинен опікуватися великими інфраструктурними проєктами, транспортом, сферою охорони здоров‘я, покращенням благоустрою міста в цілому. Щоб люди могли вирішувати свої питання на місцях, їм потрібно передати кошти вниз», — наголосив мер Дніпра. 

Борис Філатов також додав, що нині він разом з іншими мерами відстоює передачу повноважень місцевому управлінню. Для цього потрібно ухвалити Муніципальний кодекс. Утім, замість того, щоб поглиблювати децентралізацію і робити її реальною для людей, центральна влада намагається поставити хрест на тих досягненнях, які вже є.  

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook