Що треба знати клієнтам Дніпропетровськгазу: який мінімальний платіж за розподіл газу, строки та способи передачі показань лічильника

Вчора, 27 березня , у прес-центрі ІА «Мост-Дніпро» у форматі Zoom відбулася прес-конференція на тему «Що треба знати клієнтам Дніпропетровськгазу: який мінімальний платіж за розподіл газу, строки та способи передачі показань лічильника, оплата за послуги доставки тощо».

У прес-конференції взяла участь:

  • Менеджер по продажам мережі Групи по обслуговуванню клієнтів АТ «Дніпропетровськгаз» Влада Кальмус.

АТ «Дніпропетровськгаз» - підприємство критичної інфраструктури, яке з першого дня війни не припиняло свою роботу. Усі служби працюють 24/7 у посиленому режимі, продовжують відновлювати газопроводи після ворожих обстрілів, виконувати критично важливу модернізацію системи газопостачання, а також всю необхідну роботу для стабільного розподілу газу мешканцям області.

За словами Влади Кальмус, АТ «Дніпропетровськгаз» є єдиною компанією, яка забезпечує стабільність газопостачання для більш ніж 600 тисяч споживачів Дніпропетровщини (крім м. Дніпро та м. Кривий Ріг).

«Наша компанія забезпечує роботу служб АДС, служб ГРП/ШГРП , ЕХЗ, КПО, ГЕМ та гарантує споживачам доступ до газу 24/7, підтримуючи роботу газорозподільної системи на території ліцензованої діяльності»,- повідомляє спеціалістка.

АТ «Дніпропетровськгаз» відповідає за баланс газу на території ліцензованої діяльності. Для цього компанія має розгалужену систему приладів обліку та обробки показань лічильників. Тому тільки Оператори ГРМ, яким є Дніпропетровськгаз, відповідно до Кодексу ГРМ, можуть приймати показання приладів обліку у споживачів. Всі дані про обсяги споживання, які надходять до Оператора ГРМ, передаються на інформаційну платформу Оператора ГТС.

Як зазначила менеджер по продажам мережі Групи по обслуговуванню клієнтів АТ «Дніпропетровськгаз» Влада Кальмус, компанія також надає послуги з приєднання до газової мережі та реконструкції вже існуючої системи газопостачання. Крім цього, завдяки кваліфікованому персоналу, багаторічному досвіду роботи та наявності необхідного обладнання АТ «Дніпропетровськгаз» виконує роботи з технічного обслуговування газового обладнання та мереж, встановлення, сервісне обслуговування та ремонт опалювальних приладів та іншого газового устаткування.

Представниця АТ «Дніпропетровськгаз» нагадала про тариф за розподіл газу у 2023 році.

«З 1 січня 2022 року для клієнтів Дніпропетровськгазу НКРЕКП затвердила тариф на послуги розподілу природного газу у розмірі 1,26 грн за 1 куб. м на місяць (без урахування ПДВ). У 2023 році мінімальна річна замовлена потужність та розмір тарифу на послуги розподілу газу залишилися без змін»,- проінформувала Влада Кальмус.

Крім цього вона зауважила, що мінімальна замовлена потужність залежить від виду газового обладнання у будинку клієнта та розраховується НКРЕКП.

Відтак, мінімальний місячний платіж для клієнтів АТ «Дніпропетровськгаз» складає:

  • за наявності лише газової плити: 39 куб. м на рік = 4,1 грн на місяць або 49,14 грн на рік без ПДВ;
  • за наявності газової плити і колонки: 126 куб. м на рік =13,23 грн на місяць або 158,76 грн на рік без ПДВ;
  • за наявності опалювального приладу: 314 куб. м на рік = 32,97 грн на місяць або 395,64 грн на рік без ПДВ.

«Якщо споживач приєднаний до газової мережі, Дніпропетровськгаз має підтримувати достатній тиск в мережі, щоб клієнти могли користуватись газом у будь-який час. Незалежно від того, споживаєте ви блакитне паливо чи ні, спеціалісти компанії проводять необхідний комплекс робіт: закупівлю технологічного газу, що наповнює мережу, ремонти мереж та обладнання на них тощо»,- резюмувала менеджер по продажам мережі Групи по обслуговуванню клієнтів АТ «Дніпропетровськгаз».

Влада Кальмус пояснила як відбувається розрахунок вартості доставки газу та чому він відрізняється у всіх клієнтів компанії.

«Поточні нарахування сьогодні залежать напряму від торішнього споживання блакитного палива. Згідно з чинним законодавством, сума за розподіл газу ґрунтується на обсягах споживання за минулий «газовий рік», тобто, з 1 жовтня 2021 року по 30 вересня 2022 року. Якщо клієнти зменшили споживання газу минулого року, сума до сплати у 2023 році теж буде менша», - сказала представниця Дніпропетровськгазу.

Менеджер по продажам мережі Групи по обслуговуванню клієнтів АТ «Дніпропетровськгаз» Влада Кальмус акцентувала, що тариф на послуги розподілу газу для споживачів Дніпропетровщини не змінився і становить 1,512 грн за 1 м.куб (з ПДВ).

Отже, кожен споживач газу може самостійно розрахувати вартість доставки на підставі даних про спожитий газ за минулий рік. Цю цифру треба помножити на тариф за розподіл, встановлений держрегулятором НКРЕКП. Отриману суму ділимо на 12 місяців.

Наприклад, 100 м³ (ваш спожитий обсяг за «газовий рік») х 1,512 грн з ПДВ (тариф на Дніпропетровщині): 12 (місяців) = 12,60 грн - саме цю суму ви маєте сплачувати щомісяця за послугу з доставки блакитного палива.

До того ж споживачі можуть подивитися тариф на послуги розподілу газу в особистому кабінеті 104.ua.

Менеджер по продажам мережі Групи по обслуговуванню клієнтів АТ «Дніпропетровськгаз» Влада Кальмус нагадала, що мешканці Дніпропетровської області мають передавати дані лічильника газу до компанії у період з 1 по 5 число кожного місяця. Дніпропетровськгаз, як оператор газорозподільної системи, відповідає за баланс газу в нашому регіоні (Дніпропетровська область, крім м. Дніпро та м. Кривий Ріг). Усі дані про обсяги споживання, які надходять до Дніпропетровськгазу, передаються на інформаційну платформу Оператора ГТС. На основі отриманих даних постачальник формує рахунки споживачів.

Фахівчиня наголосила, що основними способами передачі показань є: особистий кабінет на сайті 104.ua, мобільний додаток 104.ua, чат-боти «7104ua» у Viber та Telegram, термінали самообслуговування у 104.ua клієнтських просторах регіону, а також за телефоном контакт-центру — (056) 78 70 104, (067) 00 90 104.

«Мешканцям Дніпропетровської області потрібно сплачувати за розподіл блакитного палива в АТ «Дніпропетровськгаз», як і раніше, до 20 числа ( включно) місяця, в якому надаються послуги за розподіл природного газу. Відтак, тариф за доставку, реквізити, способи та терміни оплати, а також особові рахунки споживачів залишаються без змін»,- зазначила представниця газорозподільної компанії.

Влада Кальмус повідомила, що інформацію про вартість щомісячного платежу можна знайти в особистому кабінеті на сайті 104.ua або у платіжках за доставку газу.

Використовуйте для оплати один із способів:

  1. iOS - http://surl.li/bcptr
  2. Android - http://surl.li/bcptv
Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook