ГоловнаCуспільство

У Дніпрі вдосконалять мережу закладів позашкільної освіти. Тренери і викладачі залишаться, напрями діяльності розширяться

У Дніпрі вдосконалять мережу закладів позашкільної освіти. Тренери і викладачі залишаться, напрями діяльності розширяться

У Дніпрі вдосконалять мережу комунальних закладів позашкільної освіти. З об’єднанням їх зроблять комплексними. Водночас усі тренери і викладачі залишаються працювати. Про це повідомили в прес-службі Дніпровської міської ради.

За словами заступниці директора – начальниці управління молоді, позашкільної освіти та національно-патріотичного виховання департаменту гуманітарної політики ДМР Дар’ї Білої, освітня реформа створила підґрунтя для системної трансформації позашкільної освіти, а саме охоплення нею дітей усіх вікових категорій.

«Настав час змінити тип, тобто з профільних перейти до комплексних закладів позашкільної освіти, які вже показали ефективність. Завдяки цьому вихованці, не змінюючи територіально заклад, зможуть розвивати здібності й таланти не за деякими, а усіма напрямами позашкілля. Окрім того, гуртки стануть більш мобільними. Наприклад, туристичний напрям можемо перевести із непристосованих приміщень у заклади зі спортивною залою. З’являється і безпекова складова, адже діти з 15:00 до 20:00 можуть перебувати в одному закладі і відвідувати різні гуртки. Окрім того, сьогодні великим попитом користуються клуби раннього розвитку дитини (з 3 років) та усвідомленого батьківства. Саме на базі комплексних закладів позашкільної освіти є можливість створити гуртки такого напряму, які стануть доступними як територіально, так і фінансово. У міських позашкільних закладах з дітьми працюють педагоги, визнані народні майстри та профільні фахівці», – наголосила Дар’я Біла.

Представниця мерії також додала, що закладам позашкільної освіти надаватиметься право фінансового адміністрування – перехід до нового формату роботи, орієнтація на реальні потреби вихованців і педагогічного колективу. Таким чином автономія підвищить «економічну ефективність» закладу, тобто можна залучати додаткові кошти, самостійно закуповувати товари, роботи, послуги тощо.

Водночас директорка центру позашкільної роботи № 2 Інна Мотріченко зазначила: «Об’єднання – новий крок у розвитку наших позашкільних закладів. Це можливість бути конкурентними і сучасними. Ми підтримуємо ініціативи, які створюють можливість для виховання, розвитку творчих здібностей дітей у сучасних умовах. Тож нехай батьки не хвилюються. Гуртки, педагоги, творчі колективи продовжують працювати».

У представника батьківської ради дитячо-юнацького центру Юрія Басенка двоє дітей відвідують гуртки – спортивного туризму та орієнтування: «Бачу як розвивається цей напрям – нова туристська зала, спорядження. Батьки зацікавлені у розвитку позашкілля та нових напрямів у нашому центрі. Та й загалом буде дуже гарно, якщо напрям туризму розвиватиметься і в інших районах міста на базі філіалів».

Зі свого боку директорка дитячо-юнацького центру «Штурм» Ірина Герліванова підкреслила: «Час потребує зміни формату роботи позашкілля. Об'єднання – це розвиток позашкільної освіти Дніпра, і дитячо-юнацький центр «Штурм» працює за подібним форматом з 2004 року. З об’єднанням закладів більше дітей зможуть відвідувати гуртки нашого центру. І цьому ми дуже раді».

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook