ГоловнаCуспільство

Проблемні питання озеленення: видалення, омолодження та висадка дерев у Дніпрі

У Дніпровській міській раді, в рамках чергового засідання комісії Громадського контролю, депутати, громадськість та представники профільних департаментів та комунальних підприємств обговорили найактуальніше в темі озеленення міста. 

Про це повідомляє прес-служба Дніпровської міської ради.

«Тема озеленення, видалення аварійних дерев досить часто дискутується серед містян. Лунають і критичні зауваження, що ніби видаляють більше дерев, ніж висаджують. Утім, повинні розуміти, що в будь-якому процесі є свої правила, норми, регламентуючі документи, за якими відбуваються ті чи інші дії. Певно, що, мабуть, нема мешканців, які б не хотіли, щоб у місті висаджували якомога більше дерев. Усі ми хочемо, щоб у Дніпрі було якомога більше зелених насаджень», - підкреслила представниця Громадської ради при Дніпровській міській раді Маріанна Мірошніченко. 

Серед порушених під час засідання питань: чому в місті видаляють дерева, за яким принципом, послідовністю, хто видає відповідні дозволи, чи висаджують більше дерев, ніж видаляють, як забудовники компенсують місту знесені дерева, хто повинен слідкувати за деревами, гілки чи крони яких нависають на проводах та інших інженерних мережах тощо. 

«Більша частина дерев у Дніпрі, а це тополі та акації, була висаджена в післявоєнні роки, а також у 60-ті. І ніхто тоді не задавався питанням, як ці дерева ростимуть, будуть корисними чи нестимуть шкоду. Головна була задача – висадити ті, що швидко ростимуть. На сьогодні більша частина цих акацій і тополь не є безпечними. Є ситуації, коли після сильної негоди дерева падають і пошкоджують майно. У зв’язку з цим ми ухвалили програму з омолодження дерев у Дніпрі, а також видалення усіх тополь. Це буде не в один момент, а в декілька етапів. За одну видалену тополю висаджуємо сім нових дерев. Обов’язкова умова - усі вони неалергенні, а також ті, що не ростуть занадто високо. До цього процесу залучаємо фахівців і науковців, які на цьому розуміються. Кожного року в місті висаджуються тисячі саджанців. А восени висадимо більше 10 тис. дерев. Це комплексна програма міського голови з озеленення міста», - сказав заступник міського голови Михайло Лисенко. 

Представник мерії також розповів, що з наступного року в місті зміниться підхід до покосу трави та карантинних рослин: «Якщо раніше комунальники «Міськзеленбуду» працювали за титулом, куди не входили території багатоповерхівок, будинків ОСББ, то з наступного року – міськзеленбудівці з підрядниками здійснюватимуть покіс по території всього міста, незалежно від того, чи це територія ОСББ, ЖБК, чи та, що обслуговують жилсервіси. Утім, мешканці приватного сектору за своєю прилеглою територією повинні самі слідкувати».

Зі свого боку, директор КП «Міськзеленбуд» Олег Плітченко роз’яснив процедуру видалення дерев у місті: «Дерева не видаляються просто так. Спеціальна комісія при департаменті благоустрою та інфраструктури у складі різних фахівців, зокрема, і представників обласної екологічної інспекції проводить обстеження дерев і складає відповідний акт: чи то видалити дерево, оскільки воно сухе, аварійне, фаутне, чи його обрізати або омолодити. Щодо видалення дерев мешканці можуть звертатися напряму до департаменту, і комісія виїздить на місце, або через єдину гарячу лінію міськради. А щодо дерев, гілки чи крони яких нависають на інженерні мережі, то відповідно до правил утримання зелених насаджень, за цим повинні слідкувати балансоутримувачі тих чи інших мереж»

Окрім того, під час засідання учасники пояснили, як забудовники компенсують місту знесені дерева. 

За словами головного архітектора Дніпра Дмитра Волика, ця процедура законодавчо врегульована. При будь-якому будівництві, якщо видаляються дерева, забудовник компенсує місту вартість відновлення зелених насаджень. Потім, у тому числі й за ці кошти, висаджуються нові дерева чи проводиться інше озеленення. 

«Головне в цьому процесі – оплачені забудовником кошти до міського бюджету направляються виключно на заходи з озеленення. Окрім того, під час капітальних ремонтів та реконструкцій ми бачимо як мінімум двократні, а то й трикратні показники перевищення кількості нових насаджень відносно видалених. Так, наприклад, при створенні скверу «Прибережний» було видалено близько 350 дерев, а висаджено – 800. При реконструкції набережної уздовж ж/м Перемога видалено 260 дерев, а на сьогодні висадили 690 і планується ще. На славнозвісній вул. Короленка видалено 11, а насадили 33. Насправді, всюди показники нової висадки суттєво перевищують ті, що видалили», - наголосив головний архітектор Дніпра. 

«Тема озеленення – важлива. І досить часто на ній маніпулюють, ніби місто лише видаляє дерева, а не висаджує чи робить це у невеликій кількості, а насправді це не так. Обговорення було змістовним. Почули відверті, чіткі відповіді на питання. А головне – усі солідарні в тому, щоб у Дніпрі з’являлося якомога більше дерев», - підсумувала депутатка міськради Анжеліка Пилипенко.

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook