Обращение офицеров оперативного командования «Схід» по рассмотрению судебного дела генерала В. Назарова, обвиняемого в служебной

Об этом шла речь на пресс-конференции в ИА «МОСТ-ДНЕПР»…

В среду, 1 февраля, в пресс-центре ИА «МОСТ-ДНЕПР» состоялась пресс-конференция: «Обращение офицеров оперативного командования «Схід» по рассмотрению судебного дела генерала В. Назарова, обвиняемого в служебной халатности, приведшей к гибели 40 десантников и 9 членов экипажа самолета ИЛ-76 14 июня 2014 года».

В пресс-конференции приняли участие:

- Офицер управления оперативного командования «Схід», полковник Владимир Карпенко;

- Офицер управления оперативного командования «Схід», полковник Алексей Самосват;

- Офицер управления оперативного командования «Схід», полковник Андрей Шаволин.

Владимир Карпенко сообщил, что офицеры оперативного командования «Схід» выступили с открытым письмом к общественности, в котором заявили о недоказанности вины Виктора Назарова. Текст письма был единогласно одобрен на сборе оперативного командования при участии 242 офицеров: «Ми, офіцери управління оперативного командування «Схід», протягом двох років спостерігаємо за судовим процесом у справі щодо трагічної загибелі 40 десантників 25 окремої повітрянодесантної бригади та дев’яти членів екіпажу борта ІЛ-76, які загинули внаслідок жахливого і підступного терористичного акту 14 червня 2014 року.

Ми висловлюємо глибокі співчуття родинам загиблих Героїв, які виконали свій обов’язок та стали на захист Батьківщини, коли ворог ступив на нашу землю. Ми, знаємо що таке втрачати бойових побратимів і цей біль буде завжди у наших серцях. Однак, війна триває і, на жаль, це не останні її жертви…

Вже два роки судять офіцера Збройних Сил України генерал-майора Віктора Назарова. Його звинувачують у службовій недбалості, однак досі слідством не встановлено причини катастрофи: не з’ясовано хто збив літак і з якої саме зброї. Обвинувачення наполягає на тому, що генерал Назаров не вжив заходів для убезпечення повітряних перевезень для забезпечення оточених військ у луганському аеропорту.

Нагадаємо, до оточених сил у луганському аеропорту було здійснено 17 успішних перевезень, всі вони здійснювалися з урахуванням обставин, які склалися на той час. Борти, які залучалися до перевезень, були укомплектовані досвідченими екіпажами і неодноразово здійснювали посадки, у тому числі у ніч до катастрофи та безпосередньо у ніч катастрофи.

Генералу Назарову інкримінують те, що він не врахував інформацію про наявність ПЗРК у бойовиків, однак, як виходить з матеріалів справи, ця інформація встановленим порядком йому доведена не була. Тим не менш, вже мали місце застосування ПЗРК по літакам і гелікоптерам у зоні проведення АТО, і для зменшення імовірності ураження, літаки, що здійснювали постачання сил у луганському аеропорту виконували комплекс заходів для уникнення ураження з ПЗРК. Для цього посадки здійснювалися вночі, з підвищеною вертикальною швидкістю та вимкненими посадковими вогнями – це мінімізувало можливість обстрілу з землі. Ці заходи довели свою ефективність – всі борти, які сідали за так званою «афганською» схемою, здійснили успішні приземлення, у тому числі здійснив успішну посадку перший з трьох літаків, які перевозили десантників 25 окремої повітрянодесантної бригади 14 червня.

Згідно матеріалів справи, загиблий борт не побачив злітно-посадкову смугу через відмову генератора, що живив її освітлення. Екіпаж ухвалив рішення заходити на друге коло за стандартною схемою посадки та увімкнув посадкові вогні, після чого був атакований з ПЗРК та великокаліберної автоматичної зброї. Це підтверджується записом камери відео спостереження, яка зафіксувала момент катастрофи.

Це війна, і війна не буває без жертв. На жаль загинули 49 наших побратимів, які не повернуться до своїх родин. Наразі на лаві підсудних знаходиться генерал Назаров якого судять за те, що він на посаді начальника штабу антитерористичного центру не зберіг 49 життів. І на лаві підсудних знаходиться він, а не ті, хто вчинив цей терористичний акт.

За такою логікою можна судити будь-якого командира, чий підрозділ зазнав втрат під час бойових дій. Це неприпустимий претендент у країні що зазнала військової агресії і боронить свою свободу і незалежність.

Судити командира можна і треба за зраду чи боягузтво у бою.

Судити командира за служіння і захист Батьківщини – неприпустимо», - говорится в письме.

Алексей Самосват отметил, что вынесение обвинительного приговора судом может создать негативный прецедент результатом которого станет деморализация командного состава армии: «Обвинение командира во время выполнения им заданий может в дальнейшем создать очень негативный прецедент. Ведь может случиться так, что любой командир при выполнении приказа или боевой задачи будет оглядываться назад и думать о том, не настигнет ли его наказание за принятие решений. Это может привести к непринятию командирами решений», - сказал военнослужащий.

Андрей Шаволин отметил, что информация о наличии у противника переносных ракетно-зенитных комплексов не была донесена командованию антитеррористического центра в установленном порядке: «Оценка противника базируется не только на логических выводах, но и точных расчетах и только тогда она может стать базой для выработки правильного решения. Информация, которая поступила в штаб АТЦ от представителей Службы Безопасности Украины и начальника разведки сектора «А» была, во-первых, неполной, а во-вторых – необработанной. И самое главное, эта информация не была доведена в установленном порядке и объеме руководящему составу штаба АТЦ. Поэтому говорить о достоверности данной информации можно было лишь после проведения доразведки или получения информации из 2 или больше источников. Поэтому сформировать выводы по оценке противника для принятия верного решения в в тот момент не было», - рассказал военнослужащий.

Напомним, что 14 июня 2014 года над аэропортом Луганска был сбит военно-транспортный самолет ИЛ-76 с военнослужащими. В результате теракта погибли 40 военнослужащих 25-й отдельной воздушно-десантной бригады и 9 членов экипажа.

 

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook